Aplikacja MEDPATENT

Aplikacja MEDPATENT pomoże monitorować stan zanieczyszczenia powietrza oraz zużycie filtra w masce antysmogowej. Funkcja monitorowania zużycia filtra w aplikacji jest kompatybilna wyłącznie z maskami antysmogowymi MEDPATENT Normal i Sport. Aplikacja korzysta z danych dostarczanych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ), które są aktualizowane co godzinę.

Jak skorzystać z aplikacji MEDPATENT?

1. Ściągnij aplikację z Apple Store lub z Google Play

2. Załóż konto. Możesz to zrobić logując się poprzez Facebook’a lub podając swój adres email. Możesz tez kontynuować anonimowo.

3. Skonfiguruj swoją maskę. Wybierz w aplikacji maskę, którą używasz i wyznacz termin przypomnienia o wymianie filtra w masce.

4. Sprawdź stan powietrza i stan filtra. Homescreen pokazuje Ci dane o zanieczyszczeniu powietrza z najbliższej stacji pomiaru w stosunku do twojej lokalizacji oraz stan zużycia twojego filtra w masce antysmogowej.

5. Sprawdź stan powietrza w innych lokalizacjach. Dzięki mapie możesz sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza w innych lokalizacjach w Polsce.

6. Dodawaj aktywności. Przy korzystaniu z maski Sport możesz dodawać aktywności, które wykonałeś przy użyciu maski. Każda aktywność jest zapisywana i ma wpływ na poziom zużycia filtra w masce. Im więcej aktywności i im większe zanieczyszczenie tym szybsze zużycie filtra. Tym samym data wymiany filtra będzie się zmieniać.

7. Sprawdź podsumowanie aktywności. Ono wskaże ile pyłów PM2,5 i PM10 maska zatrzymała.

8. Zamów nowy filtr do maski wchodząc do sklepu Medpatent. W prosty i szybki sposób możesz zakupić nowy filtr do maski.

9. Sprawdź „Samouczek” w zakładce „Profil” gdy nie wiesz jak korzystać z aplikacji.